Září  2020  Veverky

První měsíc ve školce nám přinesl mnoho příjemného i náročného zároveň. Na nové prostředí si zvykali děti i rodiče, neobešlo se to však bez slziček. Děti se naučily poznávat svoji značku, prostředí mateřské školy, školní zahradu, nové kamarády a v neposlední řadě paní učitelky. Nejdůležitější v prvních dnech bylo zvládnout odloučení od rodičů. Některým dětem se to již podařilo, jiné si na prostředí MŠ ještě zvykají. První písničky „VEVERKA ČIPERKA“ a „ŠKOLKA“, které se děti naučily, vykouzlila na jejich tvářích úsměv. Děti jsou šikovné a věříme, že adaptaci všechny dobře zvládnou.

ČERVEN

Měsíc červen byl plný radostných setkání dětí v mateřské školce.  Letní počasí nám umožnilo velkou část činností vykonávat na naší školní zahradě. Poznávali jsme hmyz, pečovali o květiny, zalévali, sázeli fazole a pozorovali přírodu. Na zahradě jsme také dělali pokusy s vodou nebo pouštěli papírové kytičky, které se nám po namočení otevřely. Nechybělo ani kreativní tvoření s pískem nebo překážkové dráhy. Ke dni Dětí k nám zavítal klaun, který všechny děti pobavil velkým bublifukem a svým veselým kouzlením. Školní rok končí a nastává loučení s dětmi. Přejeme všem krásné léto a v září se budeme opět na děti těšit.