je třída, kterou najdete na detašovaném pracovišti Ve Smečkách 7. Již druhým rokem jsou zde soustředěné nejmladší děti – běžně přijímáme děti od 2,5 roku. Kapacita třídy je 19 dětí a tím se velmi usnadňuje adaptační proces. K dispozici je zde krásná klidná zahrádka ve vnitrobloku, která slouží nejen k pohybovému rozvoji dětí, ale také si zde děti pěstují různé bylinky a seznamují se s péčí o květiny. Na žádost rodičů prodlužujeme provoz této třídy do 17,00 hodin.

První měsíc ve školce byl příjemný a náročný zároveň. Na nové prostředí si zvykali děti i rodiče, neobešlo se to však bez slziček. Postupně se děti naučily poznávat svoji značku, prostředí mateřské školy, školní zahradu, nové kamarády a v neposlední řadě paní učitelky. Nejdůležitější v prvních dnech bylo zvládnout odloučení od rodičů. Některým dětem se to již podařilo, jiné si na prostředí MŠ ještě zvykají. První písnička „HŘEJ, SLUNÍČKO, HŘEJ“, kterou se děti naučily, vykouzlila na jejich tvářích úsměv. Děti jsou šikovné a věříme, že adaptaci všechny dobře zvládnou.

HŘEJ, SLUNÍČKO, HŘEJ

HORY DOLY KREJ,

POVYSKOČ SI VÝŠE,

NA TÉ NAŠÍ STŘEŠE,

KOLO UDĚLEJ, KOLO UDĚLEJ.