Veverka Čiperka

Veverka Čiperka, sedí v rudém kožíšku,

ráda jí jadérka ze šišek a oříšků.

Skoč, veverko skoč, s námi se zatoč,

Skoč, jen skoč, skoč, jen skoč, s námi se zatoč.

Uklízecí písnička

Děti, děti, poslouchejte,

hračky hezky poskládejte.

kam co patří, všichni víme,

na svá místa uklidíme.

děti, děti, už je čas,

rozcvička teď čeká nás.

Je tu září a s ním nový školní rok a s ním i noví kamarádi. Děti se seznámí s prostorem třídy a zahrádkou. Budeme se poznávat navzájem, děti se lépe seznámí s paní učitelkami a s dalšími dětmi ve třídě. Někteří kamarádi již naši třídu znají a tak budou moct ukázat novým dětem, jak to ve Veverkách chodí. Budeme si zapamatovávat značky a hlavně jména nových kamarádů.

Seznámíme se také s veverkou Čiperkou a naučíme se o ní písničku. Utvoříme si pravidla společného soužití, aby nám bylo celý rok ve třídě Veverek hezky, a samozřejmě si i něco hezkého vyrobíme a naučíme se už nějaká říkadla.

POVÍDÁM, POVÍDÁM POHÁDKU,

PES PŘESKOČIL HROMÁDKU.

POVÍDÁM, POVÍDÁM DRUHOU,

VODA TEČE STRUHOU.

POVÍDÁM, POVÍDÁM TŘETÍ,

ŽE PEC JE PLNÁ DĚTÍ.

A KDYŽ SE VYSPALY,

KOLÁČE DOSTALY.

Září je pro nás měsícem seznamování se s prostředím, režimem i novými kamarády. Nacvičujeme samostatnost při jídle, při oblékání i na toaletě. Seznamujeme se s piktogramy, které nás provází dnem v mateřské škole. Hodně práce nám dá i to, abychom nacvičili odloučení od rodiny, protože máme ve třídě mnoho nových dětí.

Pokud budeme šikovní, troufneme si společně zatančit "Kolo, kolo mlýnský" a zacvičit si s "Pohádkou"

Ahoj školko

Prázdniny utekly jako voda, je tu září a z loňských Dráčků se stávají

Sovičky-předškoláci. Máme také nové kamarády a doufáme, že se jim u nás bude líbit.

Budeme si vyprávět zážitky z prázdnin, všichni jsme zvědaví,

co jsme nového viděli, kde všude jsme byli…

Budeme malovat- zvládneme Sovičku i autoportrét, budeme číst pohádky,

zpívat, zatančíme si a naučíme se  básničky, třeba o poštolce,  která také šla do školky.

Každé úterý v září  pojedeme na dopolední výlet vlakem z Hlavního nádraží do Říčan, kde nás

čeká Malá technická univerzita s tématy Stavitel města, Malý architekt

a Malý inženýr.

Tady bydlím

V druhé polovině září budeme poznávat město, ve kterém žijeme- Prahu.

Naučíme se jména ulic, náměstí a důležitých budov. Prohlédneme si je

při procházkách, využijeme také  knihy o Praze, interaktivní tabuli a mapu Prahy.

Zapamatujeme si svou adresu a adresu školky. Samozřejmě si zazpíváme- třeba

o Karlově mostě, naučíme se básničky, přečteme si některé pražské pověsti.

Při cestování vlakem do Říčan budeme pozorovat další pražské čtvrti,

menší města a vesnice v okolí Prahy.

Pečlivě se budeme věnovat správnému držení tužky, příboru, grafomotorice ,

matematické a čtenářské pregramotnosti.

ČERVEN

A je tady léto! Měsíc v roce, na který se všichni těšíme. Sluneční paprsky jsou stále silnější, dny se prodlužují a vzduch voní letní bouřkou. Z každého se stává, alespoň na malou chvíli, cestovatel.

V červnu budeme cestovat. Nejenom prstem po mapě a myšlenkou v hlavě, ale čeká nás také škola v přírodě.

Než však vyjedeme, budeme si povídat o dopravních prostředcích, o pravidlech bezpečného cestování o nebezpečí, které na nás může číhat při letním touláním přírodou či světem. Vymyslíme si unikátní prázdninový dopravní prostředek a nakreslíme, nebo namalujeme si mapu putování.

K výletům a cestování patří také písničky a povídání, poznávání zvuků. To vše a ještě více nás čeká v posledním měsíci tohoto školního roku.

Vše co se nám povede, uvidíte v šatně na nástěnkách :)