KVĚTEN

MÁMO, POJD´ SI HRÁT

MÁMO, POJD´SI HRÁT,

POJD´SI HRÁT, POJD´SI HRÁT.

SPOLU ZATANCOVAT,

VŽDYT´JÁ TĚ MÁM RÁD.

Měsíc květen se nese v duchu všech maminek. Maminky mají svátek, a proto budeme vyrábět s dětmi papírové přáníčko, zpívat maminkám písničky a povídat si, jaká je naše maminka. Snad hezké počasí nás naláká brzo ven a na školní zahradě s dětmi zasadíme sazeničky jahod, fazolí a budeme pozorovat probouzející se přírodu. Využijeme také pískoviště, herní prvky, koloběžky, odrážedla a společně se budeme těšit novým zážitkům.

ČERVEN

CESTOVÁNÍ, TO NÁS BAVÍ, to je název tématu, který jsme si zvolili pro měsíc červen. Je sice pravda, že covidová doba žádnému pořádnému cestování ani jezdění na výlety nepřeje, ale povídáme si o dopravních prostředcích, co všechno do nich patří, co létá, co pluje a co jezdí po kolejích nebo po silnici. Čteme si pohádky o dopravních značkách a všímáme si toho, co která značka znamená. Při cvičení si hrajeme na vlak, šlapeme na kole, roztáčíme motory nebo pádlujeme. Zpíváme si písničku "Auto".

Tú, tú, tú, auto už je tu.

Pojeď mámo, pojeď s námi,

za chvíli jsme za horami,

Tú, tú, tú, auto už je tu.

ČERVEN

Těšíme se na prázdniny

1.6. jsme oslavili Mezinárodní den dětí-děti soutěžily, každé dostalo malý dárek,

paní kuchařky uvařily slavnostní oběd a byla i zmrzlina.

Léto se blíží, teploty venku stoupají, užíváme si her na hřišti, konečně máme i divadelní představení v MŠ. Vyprávíme si o koupání, zmrzlině, letní přírodě a výletech.

Malujeme, tvoříme, zpíváme, recitujeme a snažíme se ještě zdokonalit v dovednostech,

které nám usnadní vstup do základní školy.

21.6. chystáme slavnostní Rozloučení s předškoláky.

25.6.  odjíždíme na sedmidenní Školu v přírodě v Česticích na Šumavě.

Celým pobytem nás bude doprovázet pavouček Čenda, budeme s ním prožívat různá

dobrodružství, půjdeme na velký výlet, opečeme buřty a bude i cesta za pokladem.

A po návratu

HURÁ NA PRÁZDNINY!!!!!!!!!

Přejeme Vám mnoho krásných zážitků, pohody a radosti.

Vaše sovičky Jitka a Lucka

KVĚTEN

Je 3.5. a na tento den jsme se všichni moc těšili. Brána mateřské školy se po dvou měsících opět otevřela pro všechny děti

Dráčků sice nepřišlo mnoho, ale příští dny to bude určitě lepší.

Třída se opět rozezněla smíchem malých Dráčků a bylo nám fajn. Štěbetání dětí nebralo konce. Každý se chtěl podělit o zážitky, které po dobu nepřítomnosti v MŠ zažil. Děti se těšily z přítomnosti, tolik očekávaných, kamarádů a paní učitelky se radovaly z radosti dětí, kterou kolem sebe viděly.

Začátkem května nás čeká Den matek, na který se budeme pečlivě připravovat . V dalších květnových týdnech se budeme věnovat pohádkám a přírodě.