KVĚTEN

Do pohádky

Projdeme se do pohádky za princeznou za králem,

pak zas půjdem všichni zpátky, my tam dlouho nebudem.

Princeznička s korálkami, rytíř cválá na koni,

hloupý Honza, Zlatovláska, všechny najdeš v té zemi.

Potkat můžeš ježibabu, vílu, čerty, vodníky,

někdy zase loupežníky, jak je ten svět veliký.

Zima už je definitivně pryč a to je důvod k radosti. Všechno se zelená, všechno kvete a nás to táhne ven. Na zahrádce už je k vidění víc a víc broučků, které pozorujeme, jahody už dokonce začaly kvést a kromě námi vyrobených tulipánů nám už kvetou i ty opravdové. Zahrádka je po zimě najednou zase jako z pohádky. A tak si květen užijeme s pohádkou. Bude to cesta přímo z pohádky do pohádky. Užijeme si květen s Červenou Karkulkou, s Mařenkou a Jeničkem, s Budulínkem, s kouzelNým hrníčkem a na závěr se vydáme s Rákosníčkem k vodě a naladíme se s ním už na příchod léta.

AUTOBUS, AUTOBUS,

PŘEJEL ZA VSÍ HEJNO HUS.

PŘEJEL ZA VSÍ HEJNO HUSÍ,

TEĎ TO NĚKDO PLATIT MUSÍ,

AUTOBUS, AUTOBUS,

BUDE PLATIT SEDM HUS!

V červnu pojedeme na výlet alespoň "jako". Budeme si vyprávět o dopravních prostředcích, budeme si hrát na vlak, ti starší budou cestovat tužkou po mapě a hledat cesty a cestičky. Někteří vyjedou i na školu v přírodě a potom se rozloučíme. Nejdříve s předškoláky a nakonec i se školním rokem.

TĚŠÍME SE NA PRÁZDNINY

Léto se blíží, teploty venku stoupají, užíváme si her na hřišti a začínáme se těšit na prázdniny. Budeme si vyprávět o letní přírodě, výletech, koupání, zmrzlině. Zazpíváme si, zarecitujeme a budeme tvořit další krásné obrázky. Nezapomeneme se zdokonalovat v dovednostech, které nám usnadní vstup do základní školy. Oslavíme Den dětí návštěvou Rudolfina, kde na nás čeká Pelíšek plný bicích, výborným obědem, zmrzlinou a dárkem. V dalším týdnu půjdeme hledat Skryté skrýše do Veletržního paláce.

V druhé polovině června odjíždíme na Školu v přírodě v Česticích na Šumavě. Celým pobytem nás bude doprovázet Křemílek s Vochomůrkou. Budeme s nimi prožívat různá dobrodružství, půjdeme na velký výlet, opečeme buřty a bude i cesta za pokladem.

Po návratu chystáme slavnostní Rozloučení s předškoláky.

A Pak už

HURÁ NA PRÁZDNINY!!!!!!!!!!!!!!!

Přejeme vám mnoho krásných zážitků, pohody a radosti

Vaše sovičky Jitka, Lucka a Ilona

ČERVEN

A je tady léto! Měsíc v roce, na který se všichni těšíme. Sluneční paprsky jsou stále silnější, dny se prodlužují a vzduch voní letní bouřkou. Z každého se stává, alespoň na malou chvíli, cestovatel.

V červnu budeme cestovat. Nejenom prstem po mapě a myšlenkou v hlavě, ale čeká nás také škola v přírodě.

Než však vyjedeme, budeme si povídat o dopravních prostředcích, o pravidlech bezpečného cestování o nebezpečí, které na nás může číhat při letním touláním přírodou či světem. Vymyslíme si unikátní prázdninový dopravní prostředek a nakreslíme, nebo namalujeme si mapu putování.

K výletům a cestování patří také písničky a povídání, poznávání zvuků. To vše a ještě více nás čeká v posledním měsíci tohoto školního roku.

Vše co se nám povede, uvidíte v šatně na nástěnkách :)