je třída, do které chodí děti ve věkovém rozmezí 3,5 – 5 let. Je zde zapsaných 17 dětí. Paní učitelky s dětmi rády tvoří a velké oblibě se těší pečení. Děti mají k dispozici novou ložnici, která zároveň slouží jako tělocvična a prostor k hudebnímu a pohybovému vyžití.

ZÁŘÍ u DRÁČKŮ

První měsíc tohoto školního roku máme zdárně za sebou. Počáteční smutek, nejistota a slzy jsou pryč. Teď už se každý zorientovaný v novém prostředí, pozná svojí značku, zná jména nejenom dětí, ale i paní učitelek. Ještě chvíli nám bude trvat najít to správné místo pro hračku se kterousi už nechci hrát, umýt si pečlivě a správně ruce, spláchnout záchod a … Ale to chce čas a trénink.  Je prima, že si každý našel kamaráda, se kterým si rád hraje, povídá, nebo si vyměňuje nejenom svoje představy, sny, ale i zážitky.

První měsíc patřil tématu o vzájemném soužití ve školce. Překonávat překážky, hledat a tvořit pravidla nám pomáhal příběh „Jak pejsek a kočička spolu hospodařili „. Každý den na nás čekalo povídání, zpívání, hraní, cvičení, ale také procházka či běhání po hřišti. A když se přece jenom objevila nějaká slza a byla potřeba náruč, která by přitulila a dodala jistotu, že vše je jak má být, byla tu připravená náruč paní učitelky.

Tak HURÁ do dalších měsíců.