ÚNOR

„Únor bílý …“ Tak jsme se těšili, že v únoru nám sníh zasype Prahu a naše téma se ponese v duchu   zimních radovánek a sněhu. Příroda nás však převezla a po sněhu ani památky. Nevadí. „Praha a její doprava“ bylo také moc příjemné povídání.  Všem dětem známá MHD  zaujala a s radostí plnily připravené úkoly. Zvláště kluci s velkým zaujetím stavěli město, koleje, silnice, tunely… Děvčata ty nejkrásnější domy pro svoje panenky. Vše se propojovalo chodníky a uličkami. Z papíru vyrobené tramvaje, autobusy či metro byly přehlídkou veselého tvoření.

Také společenská hra AUTOBUS se hrála se zaujetím, aniž by si děti uvědomovaly, co nového se při hře naučily, procvičily, zopakovaly.

Cvičení bylo, většinou, ve znamení překážkové dráhy, hry s míči a padákem. Také nás hodně pobavila pantomima a krátké etudy na téma „Cestování v MHD“.

Další součástí tématu byla čistota v Praze. Popeláři, úklidové vozy… Při každé vycházce děti nezapomněly upozorňovat na nedostatky v úklidu a pořádku ulic.

Třídění odpadu a veselé barevné popelnice, to bude téma, které bude nutné ještě opět otevřít. Tak zase příště.

Semafor

Co máš dělat na červenou,

když se kolem auta ženou?

Na chodníku klidně stát,

do silnice nevbíhat.