je třída, do které chodí děti ve věkovém rozmezí 3,5 – 5 let. Je zde zapsaných 17 dětí. Paní učitelky s dětmi rády tvoří a velké oblibě se těší pečení. Děti mají k dispozici novou ložnici, která zároveň slouží jako tělocvična a prostor k hudebnímu a pohybovému vyžití.

Prázdniny utekly jako voda a přišlo krásné, sluncem zalité září. Také naše třída se rozzářila úsměvy dětí. Adaptace, která bývá každý rok velmi náročná, proběhla bez větších obtíží. Možná proto, že většina dětí již navštěvovalo MŠ, třídu Veverek.

Celý první měsíc jsme vzpomínali na prázdniny a seznamovali se s pravidly společného soužití. S pravidly nám pomohla knížka „Povídání o pejskovi a kočičce“. Líbivé příběhy ukázaly dětem, že společné soužití je nejenom možné, ale také příjemné, veselé a někdy i plné dobrodružství.

Hned v září nás čekalo také první sportovní klání. Jednalo se o běh, který se konal na Staroměstském náměstí. Navštívilo nás také divadlo s pěknou pohádkou.