BŘEZEN

Od 1. března byla třída uzavřena z nařízení vlády v období nouzového stavu.

DUBEN

Od 12. dubna byly otevřeny pouze předškolní třídy a třída se speciálním režimem. Protože ve skupině smí být pouze 15 dětí, byla třída Soviček rozdělena na dvě skupiny. Obě skupiny pracují podle stejného vzdělávacího programu a jeho téma je: ZVÍŘÁTKA NA DVOREČKU

Naučíme se nové písničky a básničky, namalujeme si oblíbené zvířátko, vystřihneme z papíru, případně zkonstruujeme nějaké domácí zvířátko. Nezapomeneme spočítat kolik má nohou, uší, jestli má ocásek. Budeme si povídat i o tom, čím jsou pro nás zvířata užitečná a proč je lidé chovají. Budeme si hrát pohybové hry a napodobovat pohyb zvířat. Budeme skákat, poskakovat, lézt po čtyřech. Zahrajeme si i oblíbenou společenskou hru Kurník, při které počítáme vajíčka a vyměňujeme je za kuřata, slepice a kohouta. Škoda jen, že v současné situaci nemůžeme navštívit opravdový dvorek a všechno poznáváme pouze prostřednictvím obrázků.