• je naše předškolní třída. Většina dětí je v povinném předškolním vzdělávání. Protože zde slouží paní ředitelka, slouží na této třídě 3 učitelky.
  • Vzhledem k tomu, že se jedná o třídu nejstarších dětí, je náš program velmi různorodý – máme kroužek Malý Pražánek – ve kterém navštěvujeme galerie a výstavy, navštěvujeme program Rudolfínek, divadla, zařadili jsme cyklus s názvem Malá technická univerzita, na který jezdíme vlakem do Říčan. Koncem školního roku pořádáme Rozloučení s předškoláky a velmi nás těší velký zájem o školu v přírodě v Česticích - jedná se o stálou  školu v přírodě MČ Praha 1.

V září se do naší třídy slétly "nové sovičky". Většina dětí již chodila do Dráčků a třídu i paní učitelky zná, proto adaptace proběhla velmi rychle. Šest nových dětí si také rychle zvyklo a tak jsme se mohli hned pustit do práce.

Jako řádní předškoláci trénujeme správné držení tužky, nůžek i příboru, doplňujeme pracovní listy, řešíme záludné úkoly. Poznáváme první a poslední hlásku ve slově, vytleskáváme slabiky, snažíme se podepsat naše díla. Malujeme temperami, tuší i suchými pastely, až se kolem práší. Učíme se nové básničky - Co mě baví,nebaví; Vlaštovičky; Podzim. Písně - Ty a já; Naše kapela; Mravenčí ukolébavka; Babí léto; Vlaštovičky. Rádi posloucháme čtené příběhya před spaním čteme Křemílka a Vochomůrku.

Tento měsíc jsme viděli hned dvě divadelní představení, obě v MŠ. První bylo "O Šaškovi", druhé "O Zlatovlásce".

Začal nám kurz plavání v Axe (skoro každý čtvrtek).

Poprvé jsme také v tomto školním roce zavítali do Národní Galerie ve Veletržním paláci na program nazvaný "Procházka galerií".