Mikuláši, přijď už k nám

Od poloviny listopadu se začínáme těšit na příchod Mikuláše a jeho družiny - naše téma zní: "Mikuláši, přijď už k nám!" Naučili jsme se básně "Mikuláš", "Čert sedí na silnici", "Zima" a "Veselý čertí tanec". Už se těšíme, až ho předvedeme. Seznámili jsme se s legendou o Mikuláši, rozvíjeli jsme slovní zásobu - snažili jsme se o popis a vyjádření svých pocitů. Využili jsme knihy s vánoční tematikou - čteme si je před spaním.Vytvořili jsme adventní kalendář a zvládli jsme ušít Mikuláše, čerta i anděla - máme krásné dárky k mikulášské nadílce.Tím jsme rozvíjeli jemnou motoriku, soustředění a trpělivost.

Měli jsme velmi bohatý kulturní program:

Malá technická univerzita v Říčanech - program "Malý architekt"

Divadlo Reduta - představení "Tři veselá prasátka"

Divadlo v MŠ - "Kvak a žbluňk"

Krásnou procházkou předvánočně vyzdobenou Prahou jsme došli do Rudolfina, kde nás čekal program "Zvířátka a loupežníci", ve kterém se děti učily poznávat některé žesťové nástroje.

Ještě jsme zvládli kurz plavání v AXE

a pomalu začal advent...

Adventní čas

Kouzlo Vánoc na nás začíná působit, takže jsme se rozhodli nastudovat divadelní hru "Kouzlo Vánoc". Všechny děti mají roli, kterou se musí naučit, mají pěkné kostýmy a velikou chuť to zvládnout. Premiéra bude na naší vánoční besídce. Sestavujeme program na besídku - opakujeme písničky a básničky, které jsme se učily od začátku školního roku a učíme se nové - vánoční. Moc se těšíme na naše vystoupení. V prvním prosincovém týdnu jsme navštívili Národní Galerii v Anežském klášteře s programem "Povídala Káča Barce". Do školky přišel Mikuláš se svou velikou družinou. V knize hříchů naštěstí nebylo nic závažného a tak nám všechny děti zůstaly. Jenom pár si jich čert označil, uvidíme, jak dopadnou příští rok. Děti pěkně zarecitovaly a dostaly bohatou nadílku. Pro Mikuláše měly připravené krásně vybarvené obrázky. Při vycházce jsme si vybrali vánoční stromek a druhý den jsme jej ozdobili. Navlékáme korálky na vánoční hvězdu - to bude naše vánoční přání pro rodiče.

Byli jsme na výstavě betlémů v Betlémské kapli. Ve středu 12.12.nás čeká vánoční besídka pro rodiče. Bude spojena i s malým občerstvením. V pátek k nám do třídy přijde Ježíšek s dárečky. Zazpíváme koledy a budeme prohlížet, co krásného nám přinesl. Poslední týden před Vánoci si budeme užívat klid a pohodu a těšit se na Vánoce s našimi nejbližšími.

Krásné a pohodové Vánoce Vám přejí Jitka, Lucka a Dana