LÉTO

Na otevření školky po odeznění koronavirové pandemie jsme se všichni velmi těšili - učitelky, děti i rodiče.

Děti musí dodržovat přísná hygienická pravidla - časté a pečlivé mytí rukou, měření teploty při příchodu do MŠ, kýchání a smrkání do kapesníku. Také stravování muselo být upraveno, každá třída jí ve svém prostoru. Tak pro nás zůstala volná jídelna a máme tolik místa, že u každého stolu sedí pouze tři děti. Také vycházky jsme museli upravit. Děti si hrají na školním dvorku, kde je nový koberec. Děti mají k dispozici stolky se židlemi, lavičky, deky, stan a hračky, které si samy přinášejí a zase je pak uklízejí zpět do třídy.

Pravidla nového režimu děti zvládají výborně, jsou ukázněné a pečlivé.

Konec května a měsíc červen bývajívětšinou obdobím výletů a těšení se na prázdniny. My jsme se rozhodli cestovat alespoň imaginárně na létajícím koberci a navštívit krásná místa naší země. Podle písně "Létající koberec- Praha-Brno-Liberec" jsme obletěli nejprve velká města a jejich zajímavosti. Pak jsme letěli od pramenů Vltavy až k moři. Pozorovali jsme život kolem řeky, celý týden jsme trpělivě tvořili obraz řeky a jejích břehů. Poslechli jsme si příběh Pramínek a řeka, který nám vyprávěl klavír. Hráli jsme si na vodu, tančili jsme a zpívali. Nyní odlétáme do lesů a na louky. Pozorujeme motýly, šneky, berušky, květiny. Ještě se chystáme do hor.

Stříháme, lepíme, malujeme, procvičujeme grafomotoriku.

Zpíváme písně - Malý šnek, Motýl, Turistická příhoda, Když jsem chodil do školky. Čteme si příběhy, snažíme se je převyprávět, cvičíme paměť, pozornost a necháváme se unášet fantazií. Procvičujeme tak všechny dovednosti, které budeme po prázdninách potřebovat ve škole.

Ale než to doopravdy začne, užijte si krásné prázdniny!

To Vám přejí a s Vámi se loučí

Vaše "moudré sovy :)" Jitka a Lucka