• je naše předškolní třída. Většina dětí je v povinném předškolním vzdělávání. Protože zde slouží paní ředitelka, slouží na této třídě 3 učitelky.
  • Vzhledem k tomu, že se jedná o třídu nejstarších dětí, je náš program velmi různorodý – máme kroužek Malý Pražánek – ve kterém navštěvujeme galerie a výstavy, navštěvujeme program Rudolfínek, divadla, zařadili jsme cyklus s názvem Malá technická univerzita, na který jezdíme vlakem do Říčan. Koncem školního roku pořádáme Rozloučení s předškoláky a velmi nás těší velký zájem o školu v přírodě v Česticích - jedná se o stálou  školu v přírodě MČ Praha 1.

Vážení a milí přátelé třídy soviček,

než jsme se otočili, září nám uteklo jako voda. Doufáme, že děti už si zvykly na novou třídu a kamarády. Celý měsíc jsme věnovali utváření kamarádských vztahů, hrám a vzpomínání na prázdniny. A jelikož jsme předškoláci, nebyl čas na dlouhé zahálení.

Hned od 18.9. byl zahájen kroužek Pražánek. Máme za sebou návštěvu Schwarzenberského paláce, ve kterém se děti dozvěděly o významných postavách našich dějin – o svaté Ludmile a svatém Václavovi.

Další týden jsme pak vyrazili do Říčan na Malou technickou univerzitu – děti již vědí, jakou práci má kartograf, které budovy jsou ve městě nezbytné a učily se zakreslovat do mapy. Na začátku října jsme pak navštívili klášter Svaté Anežky České, kde byl pro nás připravený program Barevný svět. Děti experimentovaly s barvami, učily se rozlišovat teplé a studené barvy a zjistily, jakým způsobem lze barvy míchat.

Zároveň jsme začali chodit na plavání – máme za sebou 2 lekce. V rámci organizace prosíme rodiče o lepší spolupráci. Prosíme, aby děti, které mají delší nebo husté vlasy, měly gumové čepice. Zkrátí se tak doba sušení hlavy a zamezíme zbytečnému prochladnutí. V Axe se nám moc líbí, je tam poměrně teplá voda a přístup plavčíků je příjemný.

Začátek měsíce října byl ve znamení velkých oslav. S narozeninami se roztrhl pytel a tak jsme si užívali příjemných chvilek.

Nyní máme téma Na zahrádce – takže se pustíme do ochutnávání všech plodů, které lze jenom na zahrádce najít.