ÚNOR

Sníh nám letos nepřeje, ale přesto z nás jsou odborníci na zimní sporty. Umíme je všechny pojmenovat, přiřadit k nim správné oblečení a vybavení. Cvičíme se sněhovými koulemi a máme i vlastní "zimní olympiádu" s disciplínami - slalom, biatlon, koulení sněhové koule do brány a skok bez lyží. Důležitá při sportu je samozřejmě i bezpečnost. O té si také něco povíme. Zazpíváme si písničky "Klouzanice" a "Splašená lyže" a naučíme se básničku "Sportovci". Malujeme, kreslíme, stříháme, lepíme - výsledkem je například společná práce "Zimní hry".

Nezanedbáváme ani přípravu do školy. I nadále probíhá "Metoda dobrého startu", poznáváme počet slabik a hlásky ve slově, v matematických představách se zaměřujeme na porovnávání větší x menší a pojmenovávání číslic.

Čeká nás návštěva Národní galerie ve Veletržním paláci, kde je pro nás nachystaný program "Co jsem našel, to jsem si schoval".

Druhá polovina měsíce patří karnevalu. Řekneme si, proč slavíme Masopust, proč jsou všude maškarní průvody a karnevaly. Zazpíváme si "Já jsem muzikant" a naučíme se básničku "Haló pane Karnevale!". Nejkrásnější ale asi bude příprava barevných a třpytivých masek a divoký taneční rej.

 

 

Rychlý kontakt

MATEŘSKÁ ŠKOLA OPLETALOVA

Opletalova 14, Praha 1, tel: 224212297

Ve Smečkách 7, Praha 1, tel: 702281179

Podporují nás

   

Karel Vydra

Copyright © 2019 www.msopletalova.cz. All rights reserved.
Všechna práva vyhrazena MŠ Opletalova

Přihlášení