Září

Těšíme se do školky

Všichni jsme kamarádi

Měsíc září byl na třídě Soviček plný nových očekávání. Některé děti oživily po prázdninách svá přátelství, jiné poznaly nové kamarády. Společně jsme pomocí obrázků vytvořili pravidla třídy, poznávali jména nových kamarádů, naši značku a také péči o naše dvě suchozemské želvy.  Děti si s velkým nadšením zahrály pohádku Boudo, budko, kdo v tobě přebývá?“ a pomocí papíru a lepidla si vyrobily všechny zvířátka z pohádky. Protože se jmenujeme Sovičky, nechyběla nová píseň se stejným názvem, v pracovním listě se sovičkami jsme určovali počet a rozvíjeli prostorovou představivost. V rámci grafomotoriky jsme upevňovali správné držení tužky a uvolnění ruky prostřednictvím labyrintu- Kubík se ztratil. Nechyběly smyslové a rytmické hry, četba pohádek a příběhů k tématu, kresba sebe i kamaráda či rozvoj hrubé motoriky pomocí lokomočních cvičení.

V druhém týdnu nás čekala první akce v Klášteře sv. Anežky s názvem Barevný svět, následovala Malá technická univerzita v Říčanech s tématem - stavitel města, a v neposlední řadě návštěva galerie ve Veletržním paláci zaměřená na „Siláka Herkulese“.

Společně s dětmi se těšíme, co nám přinese tento školní rok, a doufáme, že dětem vydrží dobrá nálada, se kterou do třídy Soviček přicházejí.

Třída „SOVIČEK“

homogenní třída s PPV

• zástupkyně ředitelky: Dufková Dana, Dis.
  • paní učitelky: Alžběta Kotková
  • Ing. Lenka de Paz

• telefon 702 281 178

Ve školním roce 2024/2025 má třída Soviček naplánovanou celou řadu akcí.

Prosíme rodiče o spolupráci a  včasné příchody na akce. Není možné nechávat děti ze třídy Soviček v jiných třídách v den akce.

Odkaz na letošní akce naleznete níže.

Budeme se těšit na vzájemnou spolupráci

Vaše Sovičky

Copyright © 2023 www.msopletalova.cz. All rights reserved.