LÉTO

I do našeho provozu zasáhl nouzový stav. V době od 16.3. do 22.5., kdy byla školka pro děti uzavřená, probíhala v naší třídě dlouho plánovaná rekonstrukce koupelny a toalet. Teď to v naší umývárně vypadá jako v rybníčku. Žáby všude, kam se podíváš, ale máme tu i čápa, rybu, kachnu a vážky.

Sešli jsme se po vynucených "koronavirových prázdninách" v pondělí 25.5.2020. Děti se většinou do kolektivu vrstevníků těšily. Abychom si užili pobyt mezi ostatními ve zdraví, musíme být ohleduplnější ke svému okolí a  ve zvýšené míře dbát na hygienu rukou a při vstupu měříme dětem teplotu. Podle doporučení hlavního hygienika už nedezinfikujeme dětem ruce (dezinfekce se používá pouze na úklid a pro personál) a stále ještě nesmíme na veřejné hřiště. Naše třída tak chodí na školní hřiště Ve Smečkách, kde se potkáváme se třídou Veverek. Díky koronavirové pandemii se nekoná ani výjezd na školu v přírodě do Čestic. Poslední týden května měsíc červen tak trávíme ve městě a snažíme se být co nejdéle venku na hřišti a se staršími dětmi si vyprávíme o létu, prázdninách. Učíme se poznávat a ochutnávat jahody a třešně, malujeme trávu a hrajeme si na motýly. Cvičíme Pozdrav Slunci a zpíváme:

TRÁVO,TRÁVO, KAM TEN SPĚCH!

ZA SLUNÍČKEM, NECH MĚ, NECH!

NECH MĚ VĚTŘE RŮST AŽ K NEBI,

MOC MĚ BUDE ZAPOTŘEBÍ.