Prosinec 2017

Abychom se naladili na sváteční atmosféru, vydali jsme se po okolí hledat čerta, Mikuláše a anděla. Byli jsme úspěšní hned  v protější pasáži i na Václavském náměstí. Jenom ten svatý, co stojí u sochy Svatého Václava a vypadá jako Mikuláš, není Mikuláš, ale Prokop.

Pátého prosince přišli Mikuláš, andělé i čerti i do školky a obdarovali všechny děti i ty, které mají nějaký ten hříšek na svědomí. Děti si vyráběly kornouty na cukroví a dokonce i cukroví, to pro jistotu, aby kornout nezůstal prázdný.

U Jindřišského kostela jsme si byli koupit stromeček a koupili jsme moc hezký, akorát tak velký, abyse vešel do naší třídy.

Navlékali jsme korálky a vyráběli jsme vánoční hvězdy jako ozdoby na stromeček. Trochu jsme se připravovali na vánoční besídku tak, že jsme si zopakovali písničky a básničky od začátku školního roku. Nakonec jsme besídku skoro všichni zvládli, i když to bylo psychicky náročné nejenom pro účinkující děti. Druhý den ráno jsme našli pod stromečkem nové hračky, takže nás Ježíšek asi slyšel.

Ve školce jsmeměli koncert dětí ze ZUŠ, "Děti dětem", divadelní představení "Anděl ze zapomenuté skříně" a chovatele, ktrý nám představil lišku Miu.

Teď se těšíme na vánoční prázdniny.

Hezké Vánoce a sťastný nový rok.