Sovičky

TŘÍDA SOVIČEK

Vážení rodiče,

v rychlém sledu třída Soviček absolvovala celou řadu prožitkových aktivit – návštěv divadélek v naší MŠ, návštěvy naší třídy v různých galeriích a v neposlední řadě shlédnutí baletního představení Kdo je na světě nejmocnější.

Fotografie z většiny akcí s krátkým komentářem naleznete na rajčeti. Musíme říci, že programy, ke kterým je vždy přiřazena výtvarná dílnička děti velmi baví a rády se zapojují. Postupně se začínají orientovat po Praze a mnohdy již stačí říci, kam se chystáme a děti nám plánují cestu.

Do této třídy chodí naše nejstarší děti. Většinou jsou zde ve věkovém rozmezí 4,5 až 6, případně 7 let. Kmenovou učitelkou je paní učitelka Lucie Rahmanová a paní ředitelka Mgr. Jitka Enderst Moravcová. Paní učitelka Boháčová Dana bude mít zkrácený úvazek.

Vzhledem k tomu, že se jedná o třídu nejstarších dětí, je náš program velmi různorodý. Pořádáme prodloužené vycházky, spolupracujeme s Národní galerií, navštěvujeme výstavy, divadla. Pro předškolní děti organizujeme kroužek „Předškoláček“. Koncem školního roku pořádáme Rozloučení s předškoláky a velmi nás těší velký zájem o školu v přírodě v Česticích -  což je stálá škola v přírodě MČ Praha 1.